Видання серії "Україна крізь віки" присвячено буремним подіям 1917–1921 рр., коли Україна вперше в ХХ ст. намагалася вибороти незалежність. Справа об'єднання західно- і східноукраїнських земель була однією з основних проблем і української революції і державного будівництва.
Цей історичний період знову і знову привертає суспільну увагу, хвилює, викликає палкі суперечки.
2. ЗУНР, 1918-1923: Ілюстрована історія
Ювілейне ілюстроване видання, присвячене 90-й річниці утворення Західно-Української Народної Республіки, стало результатом творчої співпраці великого колективу вчених вищих навчальних закладів і наукових установ Івано-Франківська, Львова, Києва, Чернівців, Тернополя, Ужгорода. Книга є спробою сучасного осмислення важливих, складних і суперечливих сторінок історії українського національного державотворення XX століття, певного узагальнення здобутків української історіографії у вивченні цієї тематики за роки незалежності України. Автори прагнули охопити всі основні аспекти минулого ЗУНР – від передумов, революційного зриву, внутрішньополітичного курсу, міжнародного становища держави та визвольної боротьби за її відновлення до національних, економічних, соціальних і культурних процесів, а також повсякденного життя й побуту місцевого населення в 1918-1923 роках, розкрити досліджувані проблеми через призму фотодокументів та іншого оригінального, автентичного ілюстративного матеріалу.
3. Макарчук С. Українська республіка галичан.
Пропонований посібник висвітлює історію українського національно-визвольного руху в Австро-Угорщині, що привів до створення у жовтні 1918 р. Української Національної Ради та проголошення Західноукраїнської Народної Республіки. Розглядаються питання державного і військового будівництва в ЗУНР, хід українсько-польської війни 1918–1919 рр., причини поразки Української Галицької Армії. Велика увага звернена на ідею соборності в політичній діяльності ЗУНР, що втілилася у пам’ятному історичному Акті Злуки.
Для старшокласників, студентів історичного факультету, які слухають відповідний спецкурс, та широкого кола читачів, котрі цікавляться новітньою історією України.
Комментариев нет:
Отправить комментарий